sobota, 18 kwietnia 2015

Memories of the Netherlands

Witam!
Dawno nic nie było, więc powróciłam z nowym i wyjątkowym tematem.
Dzisiejsza notka będzie na temat wspomnień z Holandii. Był zorganizowany wyjazd zespołu folklorystycznego na długą wyprawę do pięknego państwa.
Jeszcze przed naszym wyjazdem czekała nas ciężka i mozolna praca ktorej stawilismy czoło, ale dalismy z siebie wszystko.
Wyjazd był dosyć wczesnie, cała podróż trwała aż 13 godzin autokarem.. Pogoda dopisała więc nie było problemu, aby lekko się ubrać. Ogólnie pobyt w Holandii trwał od 9 do 12 kwietnia.

Pierwszego dnia byliśmy rozdzieleni do holenderskich rodzin u których mieszkaliśmy. Kolejnego  był pierwszy występ. Chwile przed występem ogarnął mnie strach i lęk,ponieważ był to mój pierwszy występ. Koniec końców występ wyszedł bardzo dobrze :)
Następnie pojechaliśmy na uroczystość, która upamiętniła wyzwolenie przez Polaków Emen. Pod wieczór był kolejny występ, na którym było coraz lepiej. Występy odbyły się w centrum, w hotelu, w domu spokojnej starosci i w galerii :)
W sobotę również był występ o 12 i o 15 w centrum Emen. Wieczorem odbyła się również dyskoteka dla nas i dla holenderskich rodzin. W niedzielę był wyjazd do domu. Pożegnaliśmy się ze swoimi rodzinami i pojechaliśmy na miejsce spotkania i wyjazdu.
W czasie pobytu w Emen zwiedzalismy szkołę gastronomiczną i mechaniczną.
Samo wrażenie Holandii? Po prostu piękność.. te domy wszystkie są tak piękne i równe,że zapiera dech w piersiach! Żonkile dekorują całe otoczenie..


4 komentarze:

 1. Wspaniałe zdjęcia :) Nigdy nie byłam w Holandii, lecz mam tam kilku znajomych i bardzo lubię przeglądać ich galerie.

  pozdrawiam
  http://edzia-photoamator.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojeeej musialo byc swietnie! Nigdy nie bylam w Holandii.

  http://feel-that-moments.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. huhu zazdroszczę wyjazdu! :D jak ty piknie wyglądasz w strojach ludowych :D

  http://szyszunia-life.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń